ZTNA

(Zero-Trust Network Access – Güvensiz Ağ Erişimi)

ZTNA (Zero-Trust Network Access – Güvensiz Ağ Erişimi) bir ağın güvenliğini sağlamak için kullanılan bir sistemdir. ZTNA, ağ üzerinde geçen veri trafiğini inceler ve belirli kurallara uygun olmayan veya anormal olarak görünen veri trafiğini tespit eder. Bu veri trafiği, güvenlik ihlali olarak değerlendirilerek, otomatik olarak engellenir veya uygun bir şekilde yönlendirilir.

ZTNA, ağ üzerinde geçen veri trafiğini inceleyerek, güvenlik ihlallerini tespit eden ve önleyen bir sistemdir. ZTNA, ağ üzerinde geçen veri trafiğini inceleyerek, güvenlik ihlallerini önleyici bir önlem olarak kullanılır. ZTNA, ağ üzerinde geçen veri trafiğini inceleyerek, ağ üzerinde yapılan güvenlik ihlallerini tespit eder ve bu ihlallerin önüne geçer.

ZTNA, ağa erişim hakkı olan cihazların ve kullanıcıların ağa erişim haklarını, ağın güvenliğini sağlamak amacıyla kontrol eder. ZTNA, ağa erişim hakkı olan cihazların ve kullanıcıların ağa erişim haklarını, belirli kurallara uygun olup olmadıklarına göre kontrol eder. ZTNA, ağa erişim hakkı olan cihazların ve kullanıcıların ağa erişim haklarını yönetir ve bu hakların kullanımını kontrol eder.

Fortinet

Sıfır güven ağ erişimi (ZTNA) çözümleri, yalnızca cihazlar ve kullanıcılar doğrulandıktan sonra bireysel uygulamalara oturum başına erişim sağlar.

Sophos

Sophos ZTNA, yeni nesil bir uç nokta ürünü olan Sophos Intercept X ile sıkı bir şekilde entegre olan tek sıfır güven ağ erişim çözümüdür.