Firewall (NGFW)

Yeni nesil firewall (Next-Generation Firewall – NGFW), bir ağın güvenliğini sağlamak için kullanılan bir güvenlik sistemidir. Yeni nesil firewall, standart firewall’lardan daha gelişmiş özelliklere sahiptir ve ağ üzerinde geçen veri trafiğini daha detaylı bir şekilde inceleyerek, güvenlik ihlallerini tespit edebilir.

Yeni nesil firewall, ağ üzerinde geçen veri trafiğini inceleyerek, belirli kurallara uygun olmayan veya anormal olarak görünen veri trafiğini tespit eder. Bu veri trafiği, güvenlik ihlali olarak değerlendirilerek, otomatik olarak engellenir veya uygun bir şekilde yönlendirilir. Yeni nesil firewall, ağ üzerinde geçen veri trafiğini inceleyerek, güvenlik ihlallerini önleyici bir önlem olarak kullanılır.

Yeni nesil firewall, standart firewall’lara göre daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında, ağ üzerinde geçen veri trafiğinin daha detaylı bir şekilde incelenmesi, güvenlik duvarı içinde yapılan veri trafiğinin izlenmesi, güvenlik duvarı dışından gelen veri trafiğinin izlenmesi ve güvenlik duvarı dışından gelen veri trafiğinin yönlendirilmesi gibi özellikler yer alabilir. Bu özellikler sayesinde, yeni nesil firewall, daha etkili bir şekilde güvenlik ihlallerini tespit edebilir ve önleyici bir önlem olarak kullanılabilir.

Fortinet

Dünyanın en çok tercih edilen güvenlik duvarı Fortigate 'i keşfedin

Palo Alto

Üst üste 11. kez sınıfının en iyisi seçilen Palo Alto güvenlik duvarları ile tanışın

Sophos

Xstream teknoloji ile güvenlik duvarlarının çıkabileceği en yüksek performansı Sophos firewall ile keşfedin